Služby

 Naučte se, jak své tělo vnímat a jak se správně hýbat tak, aby pohyb byl pro Vás maximálním přínosem a statická poloha při práci minimální zátěží. Vedeme naše klienty k lepšímu vnímání těla, kvalitě pohybu a jeho stabilizaci. 

Diagnostika

Odhalte s fyzioterapeutkou svá slabá místa a zbavte se jich dříve, než se projeví potížemi pohybového systému. Pokud již máte pohybové potíže, zjistěte co se s nimi dá dělat.

Vnímání těla

Naučte se pracovat s vnímáním těla. Zjistěte, jak vypadá jeho správná poloha a jak ji zaujmout. Vnímání polohy a její nastavování je základem pro kvalitní stabilizační funkci a pohyb. Někomu jde tato schopnost snadno, někdo ji musí postupně natrénovat.

Stabilizační funkce

Objevte sílu hlubokých stabilizačních svalů a odstraňte tak přetížení svalů trupu a končetin. Většina pohybových potíží má příčinu ve svalové nerovnováze mezi hlubokými stabilizačními svaly a mezi povrchovými svaly, které často přebírají funkci hlubokých. Povrchové svaly, při špatné funkci hlubokých, zvyšují svoje napětí a zhoršují stabilitu a mechaniku pohybu. Vzniká tak bolest a časné opotřebování struktur. Nejčastějším příkladem je šíjové svalstvo, bolesti v bedrech, a jiná místa.

Kvalita pohybu

Výsledkem postupného zlepšení vnímání těla a stabilizační funkce je kvalitní pohyb. Pokud dobře cítíte své tělo, umíte správně nastavit klouby, páteř a svalové napětí, pak se pohyb stává opravdovým přínosem pro celé tělo. Rozvíjí tkáně a struktury, stává se harmonickým. Ovlivňuje pozitivně všechny složky celostního pohledu na člověka.

U nás

 

Najdete nás v centru Prahy, jsme dobře dostupní na trase MHD. Při první návštěvě nejdříve zhodnotíte, spolu s fyzioterapeutkou, Váš pohybový systém a společně zvolíte nejvýhodnější postup. Cvičení jsou regeneračního a rekondičního typu, kdy je naším cílem postupně zlepšit vnímání těla, stabilizaci a kvalitu pohybu, v souladu s Vámi a myšlenkou Fyziomotion. Nejsme zdravotnické zařízení. 

 

Kontakt

Individuální cvičení

Pokud dáváte přednost vědomé práci s tělem, která jde k principům pohybu, nebaví Vás řešit jen symptomy, ale chcete pracovat na příčinách a prevenci, tak máme společný cíl. Můžete zkusit individuální práci s fyzioterapeutkou. Cena za jednu hodinovou návštěvu je 700,- Kč.

Pravidelná individuální cvičení

Pokud má být efekt naší a Vaší práce co nejúčinější, je potřeba se po určitou dobu sobě intenzivněji věnovat. Jste-li stejného názoru a chcete využít souvislé vedení fyzioterapeutkou, je pro Vás vhodný výhodný balíček 5-ti návštěv za 3000,- Kč. (Jedna návštěva tak vychází na 600 Kč).

Skupinová cvičení

Nově otevíráme i skupinová cvičení pro 2-3 osoby.

Cvičení sleduje hlavní myšlenku propojení vnímání, stabilizace a kvality pohybu. Je vhodné nejen pro Vás, kdo již máte zkušenost s naší individuální terapií, jsou vítáni také ti, kdo na naší terapii nebyli a jde jim o smysluplné cvičení, které zapojí důležité stabilizační svaly a uvolní nejčastější přetížené svalové skupiny.

Zjistili jsme, že nejtěžší, ale velmi důležitou částí cesty ke zlepšení pohybu, je samostatné cvičení v domácích nebo pracovních podmínkách. Proto skupinové cvičení může pomoci i Vám, kteří nastavujete nový pohybový režim a zařazujete pravidelné cvičení do Vašeho dne. Celková cena za 60 minut závisí na počtu účastníků. Tedy 350,- Kč/2 osoby nebo 250,- Kč/3 osoby.